Artykuł sponsorowany

Najpopularniejsze figurki Marvel dostępne na rynku kolekcjonerskim

Najpopularniejsze figurki Marvel dostępne na rynku kolekcjonerskim

W świecie kolekcjonerów nie brakuje fanów komiksów i filmów Marvela, którzy z pasją gromadzą różnego rodzaju gadżety związane z ich ulubionymi bohaterami. Figurki stanowią jedną z najbardziej pożądanych kategorii przedmiotów kolekcjonerskich, a ich wartość często wzrasta z biegiem lat.

Figurki Funko Pop! — fenomen kultury pop

Funko Pop! to amerykańska firma produkująca figurki inspirowane postaciami z kultury pop, w tym również bohaterami Marvela. Figurki te charakteryzują się dużymi głowami i małymi ciałami, co nadaje im wyjątkowy urok. Wśród najpopularniejszych modeli Funko Pop! z uniwersum Marvela znajdują się m.in. Spider-Man, Iron Man, Thor, czy Kapitan Ameryka. Ze względu na swoją przystępną cenę oraz różnorodność dostępnych postaci, figurki Funko Pop! są chętnie kolekcjonowane przez fanów komiksów oraz filmów o superbohaterach.

Hot Toys — realistyczne i szczegółowe modele

Dla bardziej wymagających kolekcjonerów istnieje seria firmy Hot Toys, która słynie ze swoich niezwykle realistycznych i szczegółowych figurek. Figurki firmy Marvel są wykonane z wysokiej jakości materiałów, a ich twórcy zwracają uwagę na każdy, nawet najmniejszy detal. W ofercie Hot Toys znajdziemy m.in. figurki Iron Mana, Spider-Mana, Thora, czy Hulka. Ze względu na wysoką jakość wykonania oraz licencjonowanie przez Marvel Studios, figurki Hot Toys są droższe niż Funko Pop!, ale stanowią prawdziwe dzieła sztuki dla każdego miłośnika superbohaterów.

Sideshow Collectibles — ekskluzywne statuetki

Kolejną firmą wyróżniającą się na rynku figurek Marvela jest Sideshow Collectibles. Firma ta specjalizuje się w produkcji ekskluzywnych statuetek przedstawiających bohaterów Marvela w dynamicznych pozach oraz scenach walki. Wśród najpopularniejszych modeli Sideshow Collectibles znajdziemy m.in. Wolverine'a, Deadpoola, Venoma czy Thanosa. Figurki tej firmy są często limitowane i numerowane, co dodatkowo podnosi ich wartość kolekcjonerską. Ze względu na wysoką jakość wykonania oraz unikatowe projekty, figurki Sideshow Collectibles są cenione przez fanów Marvela na całym świecie.

Figurki Hasbro Marvel Legends — realistyczne detale oraz wysoka jakość

Hasbro Marvel Legends to seria figurek o wysokości około 15 cm, które słyną z realistycznych detali i wysokiej jakości wykonania. Te kolekcjonerskie figurki często wyposażone są w dodatkowe akcesoria, takie jak broń, tarcze czy efekty specjalne, co pozwala na jeszcze większe możliwości prezentacji i zabawy. Wśród najpopularniejszych modeli Hasbro Marvel Legends znajdziemy postacie takie jak Kapitan Ameryka, Wolverine czy Czarna Wdowa.

LEGO Marvel Super Heroes – zabawa i kolekcjonowanie

Popularną serią figurek związanych z uniwersum Marvela są zestawy LEGO Marvel Super Heroes. Oferują one nie tylko klasyczne klocki do budowania scen oraz pojazdów z filmów, ale także minifigurki przedstawiające superbohaterów i ich antagonistów. Dzięki temu fani Marvela mogą nie tylko bawić się, konstruując własne przygody, ale również kolekcjonować unikatowe minifigurki, takie jak Spider-Man w różnych kostiumach czy ekskluzywne wersje Iron Mana. Warto dodać, że niektóre z tych minifigurek są dostępne tylko w limitowanych edycjach zestawów LEGO.

W świecie figurek kolekcjonerskich Marvela każdy fan znajdzie coś dla siebie, od uroczych Funko Pop! po zabawki LEGO Marvel Super Heroes. Bez względu na to, czy zaczynasz swoją przygodę z kolekcjonowaniem, czy jesteś już zaawansowanym kolekcjonerem, warto zwrócić uwagę na wspomniane w artykule serie figurek.